כיצד להתנהג לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה?

צוות Medicalist ניתוחים פלסטיים רוצה להגיב ?  

בשנים האחרונות, ניתוח הגדלת חזה הפך לניתוח שכיח, נפוץ ופופולרי במיוחד בקרב נשים צעירות ומבוגרות כאחד. נכון להיום, ניתוח הגדלת חזה הוא הניתוח השני בשכיחותו מבין כל הניתוחים האסתטיים האפשריים בישראל.

במאמר זה אסקור מספר נקודות חשובות שכדאי לקחת בחשבון לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה.

לקראת ניתוח הגדלת חזה

מטרתו העיקרית של הניתוח היא להגדיל, לעצב ולשפר את מראה החזה. כתוצאה מכך, מומלץ לערוך מספר פגישות ובדיקות הכנה לקראת הניתוח אשר יכללו את הפרטים הבאים:

  • בדיקה ביוכימית בסיסית, ספירת דם ואק"ג
  • בדיקת תפקודי קרישה בגוף המטופלת
  • אולטרה סאונד לאזור החזה עבור נשים בני 30 פלוס ובנוסף בדיקת ממוגרפיה עבור נשים בני 40 פלוס.
  • הדמיה של ניתוח הגדלת החזה אשר בסיומה ניתן לקבלת תמונות לפני אחרי של הגדלת החזה.

יום לפני הניתוח, המטופלת נדרשת לשמור על הנחיות הרופא המטפל כאשר לרוב, מדובר על צום של 8 שעות ומנוחה מלאה.

לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה

לאחר ניתוח הגדלת חזה

בשעות שלאחר הניתוח, רוב המטופלות עוברות לחדר התאוששות למעקב אישי. במידה והניתוח עבר בהצלחה, המטופלת משוחררת לביתה להחלמה מלאה מניתוח הגדלת החזה.
באופן כללי, המטופלת נדרשת לנקוט במשנה זהירות בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח ולעמוד בהנחיות הרופא המטפל. לאחר ניתוח הגדלת חזה, ההנחיות הבסיסיות הן:

  • שימוש בחזיית החלמה טובה אשר תעניק תמיכה לחזה באופן סימטרי מבלי ללחוץ על תפרי הניתוח. השימוש בחזיית ההחלמה צריך להיות בהתאם לדרישות הרופא המנתח והוא בדרך כלל מוגבל לחודשים הראשונים. ברוב המקרים, מומלץ להימנע מלבישת חזיות סטרפלס, גוזיות או חזיות עם קאפ קשה אשר לוחצות, מפילות ומשפיעות על מבנה החזה.
  • המטופלת נדרשת להימנע משינה על הבטן או על הצד בשבועות והחודשים הראשונים, משום ששינה בצורה זו יכולה לפגוע בתוצאות הניתוח.
  • המטופלת נדרשת להימנע מרחצה במאגרי מים (בריכה, ים, ג'קוזי וכדומה) בחודש הראשון לאחר ניתוח הגדלת החזה.

מכיוון שכל ניתוח אינו דומה למשנהו, יתכן שהרופא המנתח יעביר למטופלת הנחיות נוספות בהתאם לבדיקות שבוצעו למטופלת, סטטוס הניתוח והמצב הרפואי/הבריאותי של המטופלת.

לסיכום, למרות שניתוח הגדלת חזה הוא בין הניתוחים השכיחים, הנפוצים והפופולריים ביותר בישראל הוא טומן בחובו סיכונים והגבלות בדיוק כמו כל ניתוח רפואי אחר. באופן כללי, לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה מומלץ להימנע מפעילות גופנית ומאמץ מוגזם אשר יכול לפגוע בסיכוי ההצלחה של הניתוח המיוחל.

במידה ואת שוקלת לעבור ניתוח הגדלת חזה, תוכלי להיעזר ברשימת המנתחים המומלצים באתר Medicalist ולקבל את הטיפול הרפואי והתוצאות שתמיד חלמת עליהן.

VN:F [1.9.15_1155]
דירוג: 0.0/10 (0 הצבעות)

אודות כותב המאמר

צוות Medicalist

Medicalist פורטל תוכן אינטרנטי בנושא ניתוחים פלסטיים וניתוחים אסתטיים בישראל.

רוצה להגיב ?

הבהרה : המידע המופיע באתר האינטרנט Medicalist.co.il הוא כללי ואינו מהווה חוות דעת מוסמכת או ייעוץ פרטני אצל מנתח פלסטי או רופא מוסמך.
אין בעלי אתר Medicalist.co.il או מי מחברי המאמרים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר זה.

©כל הזכויות שמורות, פורטל Medicalist ניתוחים פלסטיים.
אתר Medicalist נבנה על ידי WPSites בניית אתרים בוורדפרס מקודם על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט.