שחזור שד לנשים לאחר כריתת שד

צוות Medicalist ניתוחים אסתטיים רוצה להגיב ?  

השדיים הם סמל הנשיות והם אחראים במידה רבה על תחושת הנשיות והביטחון העצמי של האישה, כל פגם או עיוות בשד פוגע בדימוי העצמי של האישה. כאשר אישה עוברת כריתת שד אין ברירה אלא לעשות שחזור שד כדי להחזיר לה את הנשיות שלה.

כיום, נשים צעירות רבות מאובחנות כחולות סרטן השד ונאלצות לעבור כריתת שד. מדובר בפגיעה לא רק פיזית אלא גם רגשית, שאחת מכל עשר נשים חווה במהלך חייה. ברוב המקרים בהם נשים סובלות מסרטן השד ממליצים הרופאים לכרות את כל השד כדי למנוע חזרה של המחלה. אופן הטיפול בסרטן ומידת החיתוך או הכריתה של השד משפיע בצורה ישירה על האופן שבו יתבצע שחזור השד.

נשים שנאלצות לעבור כריתת שד עוברות סערת רגשות, בעיקר בגלל הידיעה כי החזה שלהן, שהוא סמל הנשיות שלהן, ייפגע. לאחר כריתת השד נשים רבות חשות לא מיניות ומתקשות לחזור לאינטימיות עם בני הזוג שלהן.

ניתוח שחזור שד לנשים

שחזור שד יכול להתבצע גם אם כריתת השד בוצעה לפני הרבה שנים, גם אם עברו יותר מעשרים שנה מאז הכריתה. למרות זאת, רופאים ממליצים לא להתמהמה ולבצע את השחזור כמה שיותר מהר. בחלק מהמקרים ישנה אפשרות לבצע את השחזור בו זמנית יחד עם הכריתה. ישנן כמה שיטות לביצוע שחזור שד לאחר כריתה וכל שיטה תלויה במצבה הפיזי של האישה- כמה עור נשאר עם תום הניתוח ?, מהי האיכות של העור ?, היכן ממוקמת הצלקת ?, האם ישנם שרירי חזה ? מהו מצבו של השד השני שלא נכרת ? – ועוד..

השיטות לשחזור מתחלקות לאלה בהן נעזרים בתותבת סיליקון ומותחני עור ולאלה בהן משתמשים ברקמות עצמיות הנלקחות מאזורים אחרים בגוף. כאמור, שיטת השחזור תלויה בכריתה שנעשתה ובנתונים הפיזיים של כל אישה לאחר הכריתה. התאמה מרבית של השד הכרות לשד הלא כרות, ולהיפך, והיטשטשות מהירה של הצלקת הנגרמת כתוצאה מהניתוח מסתירות את העובדה שמדובר באישה שעברה כריתת שד ושחזור שלו. שחזור שד יחזיר לאישה את תחושת הנשיות שלה והדימוי העצמי והיא כבר לא תצטרך לנסות להסתיר את העובדה שהיא עברה כריתה.

VN:F [1.9.15_1155]
דירוג: 10.0/10 (7 הצבעות)

שחזור שד לנשים לאחר כריתת שד, 10.0 out of 10 based on 7 ratings


אודות כותב המאמר

צוות Medicalist

Medicalist פורטל תוכן אינטרנטי בנושא ניתוחים פלסטיים וניתוחים אסתטיים בישראל.

רוצה להגיב ?

הבהרה : המידע המופיע באתר האינטרנט Medicalist.co.il הוא כללי ואינו מהווה חוות דעת מוסמכת או ייעוץ פרטני אצל מנתח פלסטי או רופא מוסמך.
אין בעלי אתר Medicalist.co.il או מי מחברי המאמרים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר זה.

©כל הזכויות שמורות, פורטל Medicalist ניתוחים פלסטיים.
אתר Medicalist נבנה על ידי WPSites בניית אתרים בוורדפרס מקודם על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט.