ניתוח שאיבת שומן

ברוב המקרים, ניתוח שאיבת שומן נעשה משיקולים אסתטיים מכיוון שהמנותח מעוניין לעצב את גופו, להיראות טוב יותר וחטוב יותר. חלק קטן מהניתוחים מבוצעים כתוצאה מבעיות רפואיות אשר מחייבות את המנותח להוריד ממשקלו ולעבור לאורח חיים בריא, נכון וחכם יותר.

למה, מי ומתי עושים ניתוח שאיבת שומן ?

כאמור, ניתוח שאיבת שומן הוא במהותו הוא ניתוח אסתטי ולא רפואי אצל מנותחים אשר סובלים מהצטברות שומנים בגוף. ככלל, שאיבת שומן לא מומלצת לאנשים אשר סובלים מעודף משקל קיצוני והליך זה מבוצע רק במקרים חריגים מאוד.

בקרב נשים, המקומות הנפוצים ביותר לביצוע ניתוח שאיבת שומן הם צידי הירכיים, הבטן התחתונה והמותניות. לפעמים ניתן למצוא גם מצבורי שומן בירכיים הפנימיות, בזרועות ואפילו בברכיים.
ניתוח שאיבת שומן מומלץ לערוך למנותחים עד גיל 40 וזאת משום שלאחר גיל זה , עור הגוף מאבד מגמישותו והופך לרפוי מאוד. לעיתים ניתן למצוא גם מנותחים מבוגרים יותר אשר ערכו ניתוח מסוג זה, במקרים כאלה המנתח הפלסטי נדרש לסלק את עודפי העור המדולדלים בהליך קצר אשר משאיר מספר צלקות על גוף המנותח.

כיצד מתבצע ניתוח שאיבת שומן ?

בדרך כלל, ניתוח שאיבת שומן אורך בין שעה לשעתיים כאשר משך הניתוח תלוי באופן ישיר במספר האיזורים שמהם המנתח שואב את השומן ושיטת השאיבה המיושמת על גוף המנותח.

כמות השומן המקסימלית שהרופא יכול לשאוב בכל פעם היא 2-3 קילוגרמים. במידה והמנותח זקוק לשאיבה גדולה יותר מגופו היא מתבצעת במספר ניתוחים קצרים, כאשר בין ניתוח לניתוח ישנה הפסקה של מספר חודשים להתאוששות הגוף.

ניתוח שאיבת שומן מתחיל משרטוט גבולות הניתוח על גופו של המנותח, הרדמת האיזור המדוייק בגוף המנותח והחדרת צינוריות מתכת אשר מטרתן לנקז את השומן לתוך כלי מדידה.

תוך כדי הניתוח הרופא המנתח מעשה את האיזורים כך שרקמת השומן הנמצאת באיזור תתפרק בצורה מהירה יותר.

תוך כמה זמן רואים את התוצאה הסופית של ניתוח אף ?

ניתוח שאיבת שומן לא דורש אשפוז או השגחה בבית חולים, אך את התוצאות רואים רק לאחר מספר שבועות עד 3 חודשים.

בשבוע הראשון לאחר ניתוח שאיבת שומן האיזור המנותח יהיה נפוח מאוד ולעיתים יופיעו גם סימנים כחולים אשר מצביעים על שטפי דם תת-עוריים.

על מנת להוריד את הנפיחות, המנתח ילביש על גוף המנותח חבישה אשר תשמור על לחץ מקומי (למשל, במידה והשאיבה בוצע בבטן המנתח ילביש על גוף המנותח מחוך צמוד) ותסייע לעצב את המקום ולהתאים אותו לגוף המנותח.

לסיכום, ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח מוכר אשר מניעיו הם ברוב המקרים אסתטיים. מומלץ להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה לפני עריכת הניתוח, להבין אם הניתוח מתאים לגופך ומהם הסיכונים שעומדים בפניך.

VN:F [1.9.15_1155]
דירוג: 9.4/10 (8 הצבעות)

ניתוח שאיבת שומן , 9.4 out of 10 based on 8 ratings


הבהרה : המידע המופיע באתר האינטרנט Medicalist.co.il הוא כללי ואינו מהווה חוות דעת מוסמכת או ייעוץ פרטני אצל מנתח פלסטי או רופא מוסמך.
אין בעלי אתר Medicalist.co.il או מי מחברי המאמרים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר זה.

©כל הזכויות שמורות, פורטל Medicalist ניתוחים פלסטיים.
אתר Medicalist נבנה על ידי WPSites בניית אתרים בוורדפרס מקודם על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט.