ניתוח אף

בישראל, ניתוח אף נחשב לאחד הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר (ביחד עם ניתוח הגדלת חזה). ניתוח אף הוא בין הניתוחים הפלסטיים הותיקים ביותר בעולם הרפואה, כאשר המטרה היא לעצב את אף המטופל כך שיקבל מראה טבעי, רגיל ומותאם לפנים של המטופל.  כיום, נערכים ברחבי ארה"ב כ – 65 אלף ניתוחי אף בשנה, בישראל המספרים הם מן הסתם נמוכים יותר.

למה כדאי לעבור ניתוח אף ?

האף הוא אחד האיברים הבולטים ביותר באדם, האיבר נמצא בדיוק במרכז הפנים ולכן הוא גם מושך אליו הרבה מאוד תשומת לב מהסובבים.  בדרך כלל, מנתחים מבצעים ניתוח אף מ – 2 סיבות עיקריות :

  1. ניתוח אף רפואי – לעיתים קרובות, מטופלים עוברים ניתוח אף רפואי על מנת לשפר את התפקוד הכללי של האיבר, לשפר את הנשימה ולשפר את איכות החיים.
  2. ניתוח אף אסתטי (קוסמטי) –  ברוב המקרים, כאשר מדברים על ניתוח אף מתכוונים לניתוח אף אסתטי אשר מטרתו לשפר את המראה החיצוני, לעדן את האף ולהתאים אותו לפנים.

לא כל אחד יכול לעבור ניתוח אף, המטופלים המתאימים ביותר לניתוח הם מטופלים אשר בעלי קצה אף רחב, בעלי אף גדול או בעלי בליטה בגשר האף.

בנוסף, מומלץ לערוך ניתוח אף עם סיום התפתחות השלד הסחוסי והגרמי של האף, כלומר מגיל 16 ומעלה. מומלץ לערוך את הניתוח בגיל צעיר ככל האפשר מכיוון שבגיל מבוגר העור גמיש הרבה פחות ומקשה על עיצוב, פיסול וחיטוב האף.

מומלץ להתייעץ עם מנתח מומחה, ניתן למצוא באתר Medicalist אינדקס מנתחים פלסטיים אשר מכיל ביקורות גולשים, המלצות ודירוג לרופאים בישראל.

כיצד מתבצע ניתוח אף ?

ניתוח אף ממוצע אורך בין שעה לשעה וחצי, כאשר הוא נערך ב – 2 שיטות עיקריות, שיטה סגורה או שיטה פתוחה.

ההבדל בין השיטות הוא שבשיטה הפתוחה המנתח רואה בצורה ברורה מאוד את שלד האף מכיוון שמתבצע חתך בין הנחירים (כתוצאה מכך גם נשארת צלקת באיזור זה) ובשיטה הסגורה המנתח פועל דרך הנחירים. השיטה הפתוחה ננקטת בעיקר בעת תיקוני אף מורכבים או במהלך ניתוח אף חוזר והשיטה הסגורה מיועדת למנותחים חדשים.

תוך כמה זמן רואים את התוצאה הסופית של ניתוח אף ?

מכיוון שניתוח האף הוא קצר יחסית (שעה עד שעה וחצי) אין צורך להתאשפז בבית החולים.
תוצאות חלקיות של הניתוח ניתן לראות לאחר כחודש, כאשר את התוצאות הסופיות רואים לאחר תקופת החלמה של 6-12 חודשים. בדרך כלל, מהלך תקופה זו המנתח יערוך בדיקות תקופתיות למנותח וימליץ לו על דרכי טיפול שונות במידה ויש סיבוכים כלשהן.

VN:F [1.9.15_1155]
דירוג: 10.0/10 (7 הצבעות)

ניתוח אף, 10.0 out of 10 based on 7 ratings


הבהרה : המידע המופיע באתר האינטרנט Medicalist.co.il הוא כללי ואינו מהווה חוות דעת מוסמכת או ייעוץ פרטני אצל מנתח פלסטי או רופא מוסמך.
אין בעלי אתר Medicalist.co.il או מי מחברי המאמרים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר זה.

©כל הזכויות שמורות, פורטל Medicalist ניתוחים פלסטיים.
אתר Medicalist נבנה על ידי WPSites בניית אתרים בוורדפרס מקודם על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט.